Kozmetika NATYRALE Umica
MADE IN ITALY
PRODUKTE BIO-NATYRALE

KREM FYTYRE   |   KREM TRUPI   |   KREM DUARSH   |   SKRAB   |   ANTI AGE   |   BUZET   |   SYTE   |   VAJRA

 

    Krem NATYRALE BIO
Krem për fytyrën Dite-Nate Me Trëndafil të Egër dhe Acid Ialuronik - 50ml
ANTIRUDHE
Trëndafili I Egër është përdorur gjerësisht për përmbajtjen e saj të vitaminës C dhe për përmbajtjen e saj të bioflavonoids.Acidi Ialuronic është një komponent thelbësor ne lëkurën e njeriut dhe i jep forcë dhe e mban atë në formë, në fakt, në qoftë se ka një mungesë të acidit Ialuronik ndodh një dobësim i lëkurës dhe formimi i rrudhave dhe defekteve të ndryshme.
€17,90
Krem për fytyrën Dite-Nate Me Lule Kumaku - 50ml
PARANDALUES ANTIRUDHE
Lulja e Kumakut është përdorur në shumicën e problemeve të lëkurës: shkurtime, gërvishtje, plagët, skuqjet e lëkurës dhe djegjet në përgjithësi, duke përfshirë edhe djegiet e vogla (edhe nga skuqjet nga dielli), akneve dhe skuqjeve te tjera të lëkurës, mykozave te lëkurës. . Gjithashtu e dobishme në rastet e skuqjes nga pelenat dhe për të qetesuar thithat eskuqura.
€ 16,50
Krem për fytyrën Dite-Nate Me Vaj Ulliri - 50ml
HIDRATUES DHE USHQYES
Vaji i Ullirit ekstra i virgjër i shtypur në tëftohtë është i pasur me phytosterol dhe antioksidantë, të cilat neutralizojnë formimin e radikaleve të lira.
€ 17,60
Krem për fytyrën Dite-Nate Me Qumësht Gomarice - 50ml
HIDRATUES DHE USHQYES
Qumështii Gomaricësvepron në një mënyrënatyrore dhe efektive në mbrojtjen kundër kohës, duke reaguar ndaj plakjes natyraletë lëkurës.Shumë i dobishëmedhe në parandalimin e sëmundjeve të lëkurës për shkak të përmbajtjes së lartë të lisozimës, një enzimë natyrale me vetibaktericide,dhe forcimin e sistemit imunitar të lëkurës.Veti të shkëlqyera shëruese, pastrim, hidratim të lëkurës dhe siguron veprim antioksidant.
€ 19,20
Krem për fytyrën
Me Zhul Kërmilli - 50ml
RIGJENERUES
Ajo ka cilësitë unike për shkak se përmban në mënyrë krejtësisht natyrale komponentë që janë përdorur prej vitesh për përgatitjen e kremrave për kujdesin e lëkurës si: Kolagjeni, allontani, elastina, vitamina A, C, E, acidi glikolik, është një antibiotik natyral me fuqi dezinfektuese. Eshtënjë nga substancat më të mira për trajtimin dhe rigjenerimin e lëkurës, përmban antioksidantë në gjendje të ngadalësojnë procesin e plakjes duke eliminuar radikalet e lira dhe përmbajtja e saj proteinike është e rëndësishme për t'i dhënë lëkurës një jetë të shëndetshme, të re dhe të tonifikuar.
€ 21,20

 

Qumësht Pastrues Natyral Umica
Qumësht Pastrues
Qumësht Pastrues Natyral Umica - 200ml
PASTRUES I SHKELQYER NATYRAL

Ideal për të hequr pluhurin, grimin, dhe sebum e tepërt, pa e tharë lëkurën, duke ju ndihmuar të mbani një fytyrë të freskët dhe të ndritshme.
€ 19,80
Tonik Fytyre
Tonik Fytyre Natyral Umica - 200ml
PASTRON PORET E LEKURES DHE E TONIFIKON
€ 19,80

 

KREM FYTYRE   |   KREM TRUPI   |   KREM DUARSH   |   SKRAB   |   ANTI AGE   |   BUZET   |   SYTE   |   VAJRA

 

Krem Trupi umica
Krem Trupi Krem Trupi Me Lule Sahati dhe Vaj Avokado
150ml
HIDRATUES
€ 15,40
Krem Trupi Me Qumësht Gomarice - 200ml
ANTIBAKTERIAL DHE USHQYES
Qumështi i Gomaricës vepron në një mënyrë natyrore dhe efektive në mbrojtjen kundër kohës, duke reaguar ndaj plakjes natyrale të lëkurës.Shumë i dobishëm edhe në parandalimin e sëmundjeve të lëkurës për shkak të përmbajtjes së lartë të lisozimes, një enzimë natyrale me veti baktericide, dhe forcimin e sistemit imunitar të lëkurës.Veti të shkëlqyera shëruese, pastron, hidratim të lëkurës dhe siguron veprim antioxidant.
€ 21,00
Skrab Trupi Skrab Trupi me fara gruri, liri dhe pambuku
200ml
HEQ PAPASTERTITE DHE QELIZAT E VDEKURA TE LEKURES NE MENYRE NATYRALE DHE ASPAK AGRESIVE..
€ 40,70

 

KREM FYTYRE   |   KREM TRUPI   |   KREM DUARSH   |   SKRAB   |   ANTI AGE   |   BUZET   |   SYTE   |   VAJRA

 

Krem Duarsh Umica
Krem Duarsh Me vaj Bajame - 100ml
USHQYES
Vaji i bajames është më i njohuri tradicionalisht dhe mëi përdorur në kozmetikë për vetitëe saj lehtësuese, zbutëse, qetësuese dhe ushqyese të lëkurës së të rriturve, por edhe për atëdelikate të fëmijëve dhe të foshnjave. Vaj i bajames rekomandohet në të gjitha rastet në të cilat lëkura është e thatë dhe e dehidratuar.
€ 13,60
Krem Duarsh Me Qumësht Gomarice - 100ml
ANTIBAKTERIAL DHE USHQYES
Qumështi i Gomaricës vepron në një mënyrë natyrore dhe efektive në mbrojtjen kundër kohës, duke reaguar ndaj plakjes natyrale të lëkurës.Shumë i dobishëm edhe në parandalimin e sëmundjeve të lëkurës për shkak të përmbajtjes së lartë të lisozimes, një enzimë natyrale me veti baktericide, dhe forcimin e sistemit imunitar të lëkurës.Veti të shkëlqyera shëruese, pastron, hidratim të lëkurës dhe siguron veprim antioxidant.
€ 16,20

 

KREM FYTYRE   |   KREM TRUPI   |   KREM DUARSH   |   SKRAB   |   ANTI AGE   |   BUZET   |   SYTE   |   VAJRA

 

  
Skrab fytyre SKRAB FYTYRE NATYRAL Umica

50ml
HEQ QELIZAT E VDEKURA TE LEKURES NE MENYRE NATYRALE DHE ASPAK AGRESIVE..
€ 17,70
Skrab trupi

SKRAB TRUPI NATYRAL Umica
me fara Bërthame
200ml
Skrabi ynë është projektuar për të pastruar ne thellëesi shtresën e lëkurës dhe për të hequr qelizat e vdekura, papastërtitë e lëkurës dhe çfarëdo mbetje që grumbullohen në lëkurë
ELEMINON PAPASTERTITE NE MENYRE TE BUTE DHE PA DHIMBJE
Në skrabet e tjerë përdoret kripa e detit që mund ta gervisht lekurën e fytyrës dhe mbi të gjitha shkakton ndjesi djegie(dhe kjo jo sepse dizinfekton).

€ 40,70

 

KREM FYTYRE   |   KREM TRUPI   |   KREM DUARSH   |   SKRAB   |   ANTI AGE   |   BUZET   |   SYTE   |   VAJRA

 

Serum Anti-Age
Serum Anti-Age Natyral Umica
30ml
RIVITALIZUES, PLUMPING, ANTIRUDHE
I pasur me Kolagjen, dhe Elastin, e përmendur si proteina kryesore e struktures sëlëkurës. Përdorimi i saj i rregullt ndihmon për të reduktuar rrudhat dhe e bën lëkurën të butë, elastike dhe të kadifenjtë në të prekur. Në përgatitje është i pranishëm edhe në sasi të mirë Panthenoli që kryen një aktivitet antiskuqje dhe mbron lëkurën nga agjentët atmosferik, duke favorizuar clodhjen natyrale dhe rikthimin e ngjyrës. Një bazë e shkëlqyer për kozmetikë.
Paraqet një veprimtari të dukshme kundër radikaleve të lira gjë e cila manifestohet me përmirësimin e metabolizmit qelizor dhe parandalimin e peroksidimit lipidik, si dhe një veprim të fortë mbrojtës e cila çon në stabilizimin e përshkueshmërisė kapilare dhe si rjedhojë në përmirësimin e funksionimit qelizore.
€ 25,80

 

KREM FYTYRE   |   KREM TRUPI   |   KREM DUARSH   |   SKRAB   |   ANTI AGE   |   BUZET   |   SYTE   |   VAJRA

 

Lip Stick Argan

Lip Stick Argan Natural Umica
5ml
KUNDER EKZEMAVE DHE PSORIASIT
€ 6,20
Lip Stick Neem Lip Stick Neem Natural Umica
5ml
LUFTON SMUNDJET E LEKURES
DHURON BUTESI DHE ELASTICITET
€ 6,20
Lip Stick Propolisi Lip Stick Propolisi Natural Umica
5ml
LUFTON SKUQJET DHE IRRITIMET
ZBUT DHE MBRON BUZET NGA AGJENTET ATMOSFERIK DHE NDOTES
€ 6,20

Lip Stick Aloe

Lip Stick Aloe Natural Umica
5ml
FRESKUES DHE ZBUTES SHUME I MIRE
U DHURON BUZEVE NJE NDJESI FRESKIE DHE RIGJENERIMI
€ 6,20

 

KREM FYTYRE   |   KREM TRUPI   |   KREM DUARSH   |   SKRAB   |   ANTI AGE   |   BUZET   |   SYTE   |   VAJRA

 

Përreth syve Natyral Umica
Përreth syve
Përreth syve Natyral Umica
30ml
USHQEN LEKUREN
Një përreth syve natyral është ideal për të ushqyer dherelaksuar të gjithapjesët e ndjeshme rreth syve.
Një produkt të pasur me vajra e bëjnë një mjet të jashtëzakonshme për të luftuar lodhjen e syve dhe qeset e bezdisshëme që krijohen para syve tanë.
€ 17,70

 

KREM FYTYRE   |   KREM TRUPI   |   KREM DUARSH   |   SKRAB   |   ANTI AGE   |   BUZET   |   SYTE   |   VAJRA

 

Vaj Umica
100% Vaj Neemi Puro Umica
100ml
€ 19,00
Vaj Neemi Dolce Umica
100ml
€ 20,10
Vaj Argani Umica
50ml
€ 21,10
Vaj Trendafili
50ml
€ 21,70